You are currently viewing الان خرید کنید، دو ماه بعد پرداخت کنید! امضای تفاهم‌‌نامه‌ی همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و شرکت توسعه تجارت و فناوری «تارا»

الان خرید کنید، دو ماه بعد پرداخت کنید! امضای تفاهم‌‌نامه‌ی همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران و شرکت توسعه تجارت و فناوری «تارا»

تفاهم‌نامه‌ی همکاری میان سازمان نصر تهران و شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا به‌منظور ارائه‌ی خدمات بن‌کیف الکترونیکی و خرید استقراضی 60 روز رایگان توسط تارا به اعضای حقیقی و پرسنل شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با معرفی این سازمان به منظور خرید کالا و خدمات از فروشگاه‌ها و مراکز موجود بر روی پلتفرم تارا منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در نشستی که به منظور امضای این تفاهم‌نامه در سالن اجتماعات نصر تهران برگزار شد، فرهاد کرم‌زاده، عضو هیأت مدیره‌ی این سازمان با اشاره به موضوعات طرح شده در کمیسیون رفاهی گفت: برای توسعه‌ی خدمات رفاهی به اعضا پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت تارا مطرح شد و خوشبختانه به نتیجه رسید. پیش‌بینی می‌کنیم امضای این تفاهم‌نامه به امضای قرارداد اعضای سازمان با شرکت تارا و بهره‌مندی آنها از خدمات این شرکت منجر شود.

سیدحامد قنادپور، مدیر عامل شرکت تارا نیز در توضیحاتی گفت: اعتبار، مفهومی است که در ایران مغفول مانده است و نتوانسته است در اقتصاد ایران اثر مثبتی بگذارد. باتوجه به اینکه اثر آن در زندگی روزمره و معیشت مردم میتواند بسیار موثر باشد، تلاش کردیم تا از پتانسیل های صنعت و زنجیره تامین استفاده کنیم و ماحصل این تلاش، محصول اعتبار تارا بوده است.

وی با اعلام اینکه تارا آمادگی ارائه‌ی سرویس مورد نظر خود به اعضای سازمان نصر تهران را دارد، ادامه داد: اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نصر تهران می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرارداد تارا خرید کنند و تا دو ماه بعد، همان مبلغ را (بدون هیچ کارمزدی) پرداخت کنند. امیدواریم استفاده از این سرویس در تأمین رفاه مالی همکاران خدوم شرکت‌ها، خصوصا شرکت‌های تولیدی و خدماتی موثر باشد، چرا که در واقع با این کار، دو ماه قدرت خرید به این عزیزان اضافه می‌کنیم.

ارائه خدمات بن کیف الکترونیکی موضوع دیگری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت. مدیرعامل تارا در این رابطه گفت: می‌توانیم به شرکت‌ها انواع بن‌کیف از جمله ارزاق، لوازم‌التحریر، بن‌کیف ورزشی و… ارائه را دهیم. طبیعتا این موضوع در شرکت‌هایی با تعداد پرسنل کمتر برای ارائه اینگونه خدمات جذاب‌تر خواهد بود.


امیرحسین باقری، معاون فروش و عملیات تارا نیز گفت: تلاش ما بر روی مدیریت مالی معیشت روزانه‌ی همکاران سازمان‌ها معطوف است.

وی افزود می‌توانیم کیف پول‎های مختلفی تعریف کنیم. یعنی کیف‌ پول‌هایی که به وسیله‌ی آن‌ها در بازه‌ی زمانی خاص، در فروشگاهای خاص، کالاهای خاصی خریداری شود. این موضوع می‌تواند اهداف سازمان‌ها را نیز تامین کند.

او با اشاره به امکان انتقال بن کیف به اشخاص دیگر بیان کرد: در این طرح امکان اشتراک‌گذاری بن‌کیف‌ها به حداکثر پنج نفر تعریف شده است. مثلا فرد می‌تواند به پدر یا مادرش که در خارج از تهران زندگی می‌کنند، بن کیف‌های خود را برای خرید آن‌ها به اشتراک بگذارد.

باقری ادامه داد: گرچه این تفاهم‌نامه ابتدا با سازمان نصر تهران منعقد خواهد شد، اما این آمادگی را داریم تا با هر شرکت قرارداد مختص به خودش را با شرایط ویژه‌ای که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برای آنها در نظر گرفته است، منعقد کنیم.

باقری همچنین از آمادگی شرکت تارا مبنی بر استقرار موقت نماینده‌ی این شرکت در محل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خبر داد تا از این طریق، پل ارتباطی میان شرکت‌های معرفی شده از سوی سازمان نصر تهران و تارا فراهم شود.

طرحی قابل تسری به سایر اصناف

حسین اسلامی، رئیس هیأت مدیره‌ی سازمان نصر تهران هم با بیان اینکه اقدام شرکت تارا می‌تواند در تمامی استان‌ها تسری یابد، بیان کرد: حجم زیادی از بزه‌هایی که شاهد آن هستیم، ناشی از نبودن فرهنگ اعتبار است. برخی افراد از امکانات اولیه‌ی زندگی بهره‌ای ندارند و همین موضوع می‌تواند آغازگر آسیب‌های اجتماعی متعددی باشد و پس از آن به آسیب‌هایی در روند راهبری کل کشور منجر شود.

او ادامه داد: طیبعتا صنف فاوا در تسری این فرهنگ باید پیشرو باشد. این صنف از اقشار پرتلاش هستند و اگر این موضوع در صنف فاوا به خوبی اجرایی شود، قابل تسری به سایر اصناف خواهد بود.

اسلامی با بیان اینکه بخشی از مهاجرت نیروی انسانی ناشی از فشارهای اقتصادی است، بیان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که کرامت انسان‌ها بیش از پیش ارج نهاده شود و به تدریج ابعاد چنین طرح‎هایی بزرگتر شود.

در انتهای این نشست، تفاهم‌نامه‌ی ارائه خدمات بن کیف الکترونیکی و خرید استقراضی 60 روز رایگان توسط تارا به اعضای حقیقی و پرسنل شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با معرفی این سازمان به منظور خرید کالا و خدمات از فروشگاه‌ها و مراکز موجود بر روی پلتفرم تارا به امضای حسین اسلامی، رئیس سازمان نصر تهران و سیدحامد قنادپور، مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا رسید.